Яким є коло обов’язків класного керівника?

Коло обов’язків класного керівника має бути максимально конкретним, тому найкраще його назвати «посадові обов’язки».

Посадові обов’язки — це документ, у якому зафіксовано конкретні цілі, завдання, пріоритети й цінності, а також позиції щодо формування стосунків педагогів і учнів, критерії оцінювання результатів праці, стимули й мотиви. Це зафіксований рівень шкільної педагогічної культури.

Детально зафіксовані посадові обов’язки не тільки забезпечують педагогові чітке уявлення щодо його функцій і змісту роботи, вимог до результатів своєї діяльності, вони є умовою рівності, справедливості, а отже, нормального психологічного клімату в колективі. Це гарантія довіри між педагогами, а також між колективом і адміністрацією навчального закладу.

Таким чином, посадові обов’язки є реальною перспективою самовдосконалення педагога, його професійного зростання й одночасно інструментом самозахисту та критерієм оцінювання роботи вчителя під час атестації.

Посадові обов’язки — це своєрідний еталон, стандарт, з яким порівнюються результати праці педагога. Саме таке порівняння є конкретним, справедливим і стимулюючим.

Посадові обов’язки вчителя ґрунтуються на таких педагогічних аксіомах:

 Дитина є суб’єктом свого розвитку. Вона виховує, будує себе сама. Навіть «найважчий» учень хоче бути добрим, йому треба тільки допомогти в цьому, він потребує визнання, поваги, любові оточуючих.

 Виховують спільна та індивідуальна діяльність, колективні та індивідуальні переживання, відносини, почуття, а не класні години та повчання дитини з указівкою на її помилки й промахи.

 «Педагог є організатором дитячого життя» (Л. С. Виготський). Він є помічником, захисником своїх вихованців у колізіях шкільного життя.  Виховує тільки той педагог, якого поважають і люблять діти, чий образжиття вони таємно або явно намагаються наслідувати.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий