Які форми батьківських зборів допоможуть класному керівникові взаємодіяти з родинами учнів?

За  змістом  батьківські  збори  можуть  бути  поточними,  тематичними, підсумковими.

Поточні — оцінюють успішність учнів, їх участь у виховних заходах.

Тематичні  —  мають  просвітницький  характер,  спрямовані  на  розширення  знань батьків  у  галузі  виховання  дітей. Сюди можна  запросити виступити  за  темою  психолога,  юриста,  соціального  педагога,  лікаря (супутньої спеціалізації) та інших фахівців.

Підсумкові — підбиття результатів розвитку дитячого колективу за певний час.

До  кожних  батьківських  зборів  доречно  підготувати  діагностичний матеріал для батьків або статистичний матеріал, пов’язаний  із вивченням окремих сторін життя учнів класу.

Не забувайте про традиції батьківських зборів: це і красиво оформлені запрошення на батьківські збори, ведення батьківських щоденників, впровадження в зміст батьківських зборів певних традиційних рубрик:

  • «Крилаті фрази про виховання»;
  • «Книжкова полиця батьків»;
  • «Творча майстерня» тощо.

Не слід забувати також про рефлексію зборів (висловлювання батьків із приводу актуальності, значущості зборів, оформлення колажу тощо).

Батьки повинні переконатися, що батьківські  збори мають  значення: вони проходять оперативно й закінчуються певним результатом. А для цього інформація повинна подаватися дозовано, послідовно й чітко.

Після  того  як  вся  необхідна  інформація  передана,  можна  переходити до її обговорення й прийняття певних рішень. Організація обговорення проблеми в батьківській групі вимагає від педагога інших навичок — фасилітації. Вони внутрішньо прийняті психологами, але поки що важко приживаються в педагогічному середовищі. Але за ними — майбутнє,  і, до речі, не тільки у відносинах педагога з батьками, але й із самими учнями.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий