Передусім варто пам’ятати, що не можна перевантажувати обличчя великою кількістю наклейок, наліпок, укривати його безліччю великих і малих зморшок.
Для загального тону краще змішати кілька тонів — № 2 + + № 3, а також білу фарбу та вохру. Для затемнення слід використовувати ясно-коричневу фарбу + бакан, а для рум’янцю — бакан + жовту. Рум’янець наносити уривчастими мазками, підкреслюючи кровоносні судини. Очноямкову западину потрібно затемнювати нерівномірно, внутрішній кут ока тонувати сильніше, ніж зовнішній.
У деяких старих чоловіків шкіра підбровного простору нібито напливає на верхню повіку, а нижня повіка опускається. Ці зміни можна передати за допомогою гримувальних фарб, але слід пам’ятати, що ефект залежить від чистоти й співвідношення фарб (темних і світлих). Затемнюють підвилицеву западину, простір над верхньою губою.
Примітка. Пам’ятайте про закони живопису: усе, що висвітлюють,— нібито наближається, виступає; те, що затемнюють,— нібито заглиблюється, віддаляється.
У гримі важливу роль відіграють зморшки: лобові горизонтальні, міжбрівні, носогубні складки. Необхідно підкреслити їх і позначити контуром мішки під очима.
Для зморшок використовують коричневу фарбу + бакан. Зморшки промальовують, надаючи за допомогою фарб рельєфності. Лінії фарби не повинні бути такими самими завтовшки, краще їх переривати. Указівним пальцем розтушовують лінію, поруч ставлять відблиск світлішою фарбою (загальний тон № 2 або № 3 + біла фарба).
Можна підкреслити так звані «собачі» складки. Губи фарбують світлим тоном, а контур — коричневою фарбою + баКан і біла. Пудру використовують світлу.
Бороди, вуса, бакенбарди, перуки готують заздалегідь. На початку гримування їх приміряють (місця, які будуть закриті, не покривають вазеліном і загальним тоном). Наклеювати слід після запудрювання, щоб не зім’яти зачіску, не порушити форми чи не забруднитися.
Спочатку наклеюють бороду, потім вуса. Після завершення вистави спочатку знімають вуса, потім бороду й перуку.