Як себе презентувати?

Ви вперше заходите до класу як класний керівник. Ви бачите незнайомі обличчя — доброзичливі, скептичні, зацікавлені, байдужі… Ви хвилюєтесь…

З чого розпочати знайомство з класом? Як налаштувати його на співпрацю? Як знайти підхід до учнів та порозумітися з ними? Запитання накопичуються, хвилювання зростає…

Перш за все спробуйте опанувати себе та сконцентруйтесь на позитивних думках. Якщо Ви займаєтесь улюбленою справою, прагнете до самовдосконалення, то неодмінно досягнете високого професійного рівня.

Поради, що стануть у пригоді під час знайомства з класом

  1. Перш ніж заходити до класу, сформулюйте свою мету: чого саме Ви бажаєте досягнути? Якими Ви бачите свої взаємини з класом?
  2. Бажано заходити до класної кімнати раніше за учнів — таким чином вони опиняться ніби на «Вашій території».
  3. Прочитайте кілька разів прізвище та ім’я учня, перш ніж звернутися до нього. (Помилка може сприйматися ним як образа.)
  4. Зробіть самопрезентацію перед класом (стисла розповідь про себе й свою родину). Під час розповіді спостерігайте за реакцією учнів: якщо хтось надто напружений чи, навпаки, не слухає Вас, спробуйте привернути їхню увагу, використовуючи метафори, приклади із сучасних кінофільмів тощо.
  5. Запропонуйте учням розповісти про себе. При цьому не слід тиснути й примушувати їх, вони ще матимуть нагоду проявити себе. Спостерігайте за вихованцями: ті, хто першими відгукнуться на Вашу пропозицію, складатимуть майбутній актив класу або, навпаки, вимагатимуть особливої уваги. Будьте доброзичливі та уважні до кожного учня!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий