Word’-штучки

Апостроф

Зазвичай апостроф ставлю декількома способами:

1) з англійської розкладки
2) пишу без апострофа. Word або виправляє сам, або лише підкреслює і потім правильне слово з апострофом можна вибрати з контекстного меню.
3) Якщо ні один варіант з наведених вище не спрацьовує, пишу якесь слово, яке Word точно знає (здоров’я, комп’ютер), копіюю апостроф до Буфера, і потім вставляю.

Нещодавно довідалась ще про один спосіб: Ctrl+ЄЄ, тобто при натиснутій Ctrl двічі натиснути ЄЄ. Сподобалось!

Наголошую, що усі ці способи дають (або не дають) результату у Word’і. В інших редакторах, наприклад, у Блокноті, не випробовувала.

Про різноманітні “штучки” Word’у можна також дізнатися на сайті http://prof-typing.com. Разом з уроками російського машинопису там викладаються окремі властивості цього найпоширенішого текстового редактора.

Оновлення від 12.03.2017:

Зараз найпростішим способом є використання розширеної української розкладки клавіатури.

Виглядає вона ось так:

українська розширена розкладка

Як видно, апостроф знаходиться на клавіші, яку ми звикли асоціювати з тільдою чи російською буквою «ё». Ніяких подвійних натискань клавіші, ніяких комбінацій клавіш, просто натискаємо її один раз і продовжуємо писати слово далі.

Щоб включити розширену українську розкладку, якщо вона у вас ще не включена, зайдіть до панелі управління комп’ютера та виберіть пункт «мова та регіональні стандарти». Там зайдіть до вкладки Мови та клавіатури та натисніть кнопку «змінити клавіатуру».
У вікні, що відкриється натисніть кнопку «додати». Ви побачите вікно зі списком усіх можливих мов вводу з клавіатури.  Прокрутіть його вниз, до української мови, розкрийте цей пункт, натиснувши на знак «+», та виберіть галочкою серед усіх клавіатур українську розширену.  Далі закриваєте всі відкриті вікна кнопкою «ОК» і користуєтесь вже повною українською розкладкою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий