Вік навчання

Питання, яке найчастіше ставлять мені батьки учнів: з якого віку можна навчатися їхній дитині машинопису.
Відповідаю. На Заході та в Америці діти опановують клавіатуру у перших класах навчання. У нас поки що це не так поширено, та й гострої потреби у цьому немає. Питання в іншому: якщо у вашій родині уже є комп’ютер, і ваша дитина проводить час за безглуздими іграми, і ви у відчаї, чим її зайняти, будь ласка: машинопис – найпотрібніша навичка, яка буде вірно служити своєму володареві усе життя.
Особисто я кожного учня розглядаю з боку його фізичної структури. Якщо дитина має 9-10 років, її руки вже достатньо цупкі, я обов’язково залучаю її до корисного навчання.
Зараз у школі дуже модним стало серед вчителів давати дітям домашні завдання, які потрібно виконувати на комп’ютері. Саме цей момент слід упередити – прослідкувати, щоб під час навчання (якщо ви прийняли таке рішення) ваш син чи донька не виконували ніяких письмових робіт на комп’ютері, поки впевнено не оволодіють машинописом.
Вікова межа, яка мала місце в “Домашній Академії” мала такі позначки: самому молодшому учневі було 8 років, самому старшому – 68!
Так, я добре пам’ятаю Георгія Івановича, який писав на той час свої мемуари. Саме тоді він поміняв стареньку друкарську “Оптиму” на комп’ютер, і вирішив підійти до нього цілком цивілізованою людиною.
Ось так!

Поделиться с друзьями: