Урок № 14, укр. мова, 5 клас

Урок № 14, укр. мова, 5 клас

Розробка уроку №14  з Української мови для 5 класу за темою “Тематичне оцінювання з розділу «Повторення вивченого в початкових класах». Контрольне аудіювання тексту художнього стилю”

Тематичне оцінювання з розділу «Повторення вивченого в початкових класах». Контрольне аудіювання тексту художнього стилю

Мета:  оцінити рівень навчальних досягнень п’ятикласників з розділу  «Повторення  вивченого  в  початкових  класах»;  з’ясувати  можливі  недоліки  в  ході  повторення  мовної  теорії та прийняти рішення щодо подальшої організації навчальної діяльності з розділів, що вивчатимуться в п’ятому класі; здійснити перевірку здатності п’ятикласників сприймати на слух незнайоме за змістом висловлювання і з одного прослуховування розуміти зміст тексту, тему й основну думку.

Форма проведення тематичного оцінювання: виконання завдань тестового характеру.

Тип уроку:  урок оцінювання навчальних досягнень учнів.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Ознайомлення п’ятикласників з темою,  метою і завданнями уроку

ІІІ. Підготовча робота

Мотивація навчальної  діяльності  учнів. Ознайомлення  із  критеріями  оцінювання  тестових  завдань. Проведення  інструктажу щодо  виконання завдань тестового характеру та аудіювання тексту. Поділ учнів класу за варіантами.

ІV. Виконання завдань тестового характеру за варіантами

Посилання на тести до уроку   для учнів 5 класу за темою «Повторення вивченого в початкових класах».

Взагалі, радимо вам переглянути розділ “Тести з української мови“.

V. Проведення контрольного аудіювання текстучитання вчителем незнайомого тексту від початку до кінця і сприймання його учнями

ПРИГОДИ ТОМА СОЙЕРА

Настала субота. Літо вирувало яскравими барвами й свіжістю, буяло життям. У кожнім серці бриніла мелодія, а коли серце було молоде, вона виливалася в пісню. Обличчя кожного променілося радістю, кожний крокував пружно і бадьоро. Білі акації стояли у цвіту і сповнювали повітря пахощами. Кардіфська гора, що підносилася над містом, вкрилася зеленню. Віддалік вона здавалася Обітованою землею — чудесною, безтурботною, привабливою.

Том вийшов на вулицю з відром вапна і довгою щіткою. Він зміряв поглядом паркан,  і радість його в одну мить згасла в душі, а натомість у неї ввійшла туга. Тридцять ядрів дощаного паркану заввишки дев’ять футів! Життя здалося йому безглуздим, існування — важким тягарем. Зітхнувши, він умочив щітку у вапняний розчин, провів нею по верхній дошці паркану, потім зробив те саме знову й знову: якою ж крихітною була біла смужка порівняно з безмежним простором небіленого паркану! У розпачі він сів на землю під деревом. Із хвіртки підстрибцем вибіг Джим. У руці в нього було бляшане відро. Він наспівував пісеньку   Виконання завдань тестового характеру за змістом тексту

Варіант 1

1. У який день відбувалися події?

а) У понеділок;   б) у середу;   в) у суботу.

2. Що бриніло в кожнім серці?

а) Мелодія;   б) струна;   в) музика.

3. Кожний крокував як?

а) Весело і радісно; б) пружно і бадьоро; в) чемно і гордо.

4. Про які дерева згадується в тексті?

а) Дуби;   б) берези;   в) акації.

5. Чим була вкрита гора?

а) Мохом;  б) зеленню;   в) снігом.

6. Хто вийшов на вулицю?

а) Том;  б) Гек;   в) Джим.

7. Скільки було ярдів паркану?

а) Тридцять;  б) сорок;  в) двадцять.

8. Яким здавалося Томові життя?

а) Важким;  б) легким;   в) сумним.

9. Куди сів Том?

а) На землю;  б) на лаву;   в) на траву.

10. Хто вибіг із хвіртки?

а) Гек;  б) Джим;   в) Поттер.

11. Що було у Джима в руці?

а) Відро;  б) щітка;   в) лопата.

12. Яку пісню наспівував Джим?

а) «Дівчинка з Буффало»; б) «Ясноокая дівчина»; в) «Дівчина з горіха зерна».

Варіант 2

1. В яку пору року відбувалися події?

а) Влітку;  б) навесні;   в) взимку.

2. Що бриніло в кожнім серці?

а) Мелодія;   б) струна;  в) музика.

3. Що відображало обличчя кожного?

а) Радість;   б) сум;   в) занепокоєння.

4. Якими були дерева?

а) У цвіту;   б) з фруктами;   в) голі.

5. Яка згадується гора?

а) Кардіфська;   б) Ай-Петрі;   в) Говерла.

6. Що було в Тома у відрі?

а) Вапно;  б) вода;   в) бензин.

7. Яким був паркан?

а) Трубчатим;  б) дощаним;  в) цегляним.

8. Якою була біла смужка паркану?

а) Величезною;  б) крихітною;   в) безмежною.

9. Де сів Том?

а) Під деревом;  б) під парканом;   в) під кущем.

10. Як вибіг Джим?

а) Швидко;  б) підстрибцем;  в) миттєво.

11. Яке у Джима було відро?

а) Металеве;   б) капронове;   в) бляшане.

12. Яким було для Тома заняття ходити по воду?

а) Приємним;   б) неприємним;   в) улюбленим.

VІ. Організований збір зошитів  для тематичного оцінювання

VІІ. Відповіді на запитання, що виникли в учнів під час виконання тестових завдань і контрольного аудіювання

VІІІ. Домашнє завдання

Скласти зв’язне висловлювання на одну з тем: «Чудовий літній відпочинок»,  «Згадка про  літні  канікули»,  «На морі»,  «Цікава подорож», використовуючи самостійні й службові частини мови.

Поділитися з колегами або учнями?

Рекомендуємо переглянути

Коментарі

  • Facebook
  • Вконтакті