Що таке педагогізація сім’ї?

Класний керівник не в змозі працювати абсолютно з кожною родиною окремо, тому передбачено ще один напрям роботи з підвищення педагогічної культури родини, а саме — педагогічний всеобуч.

Педагогічний всеобуч

На  сьогоднішній  день  під  педагогічним  всеобучем  розуміють  здійснення  родинно-національного  виховання  на  основі  відроджуваних  традицій української етнопедагогіки, кращих надбань вітчизняної та світової педагогіки й формування на цьому ґрунті педагогічної культури батьків.

Класний  керівник  періодично  може  запрошувати  батьків  до  школи з  метою  інформування  їх  про  успіхи  школяра  в  навчанні  та  поведінці, приносячи цим самим радість батькові й матері, усій сім’ї; ознайомлення з умовами навчання; знайомства з учнями, які працюють в одному класі; з’ясування можливих причин, які ведуть до появи певних труднощів у діяльності дитини безпосередньо в школі; прийняття спільних рішень щодо дій учителів  і батьків, скерованих на утвердження позитивних проявів у розвитку і діяльності учня; надання допомоги в подоланні труднощів.

Запрошення  батьків  має  здійснюватися  планово  й  не  повинно  бути пов’язаним з негативною поведінкою дитини. Останнє взагалі не повинно виступати домінуючим фактором у спілкуванні вчителів  і класних керівників з батьками.

Важливо  дотримуватися  певної  форми  запрошення.  Найзручніше робити це з допомогою листа, адресованого татові й мамі  із зазначенням дати,  часу  та місця  зустрічі,  а  також  кола питань,  які мають  стати предметом  обговорення.  Такий  лист-запрошення  класний  керівник  передає батькам через їхню дитину.

Для  спілкування  з  батьками  безпосередньо  у  школі  треба  обирати вільний час для батьків і класного керівника, щоб не проводити бесіду поспіхом. Щоб розмова була довірливою, її варто проводити без присутності

сторонніх осіб, а також самої дитини. Навіть місце зустрічі має позитивно вплинути на зміст і результати спілкування. Це може бути окрема кімната зі зручними меблями, класна кімната, у якій навчається учень, але в жодному разі не коридор, вестибюль, учительська, інші місця, де можуть бути сторонні спостерігачі.

Інколи  обставини  складаються  так,  що  класний  керівник  не  може зустрітися  з  батьками  вдома  чи  запросити  їх  до школи. Тому  доводиться вдаватися до листування. Знову ж таки, приводом для листа не може бути погана поведінка вихованця, якась випадковість.

Тут теж має бути певна система. Класний керівник періодично надсилає батькам листи, в яких розповідає про успіхи школяра в навчанні, його старанність,  дбайливість  та  відповідальність  за  виконання  певних  доручень. Можна повідомити  також про певні  труднощі,  з  якими  стикається

дитина, висловити бажання зустрітися, щоб допомогти школяреві. Одночасно варто висловити щиру подяку за добре виховання сина чи доньки.

Такий  лист  треба  передавати  батькам  через  дитину,  попередньо  ознайомивши школяра зі змістом листа.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий