Правила гримування

Правила гримуванняЗагальні правила гримування

  • Перш ніж наносити грим на обличчя дитини, слід здійснити місцеву алергійну пробу її шкіри. Якщо на ділянці шкіри виникло почервоніння або з’явилася сверблячка, необхідно негайно ретельно змити гримувальний засіб та змастити вра­жене місце заспокійливим кремом або лосьйоном.
  • Необхідно уважно оглянути обличчя, щоб не було ранок. Ранки слід обробити антисептичним засобом, щоб на обличчі не утворилося темної плями, або зовсім відмовитися від ви­користання гриму для цієї дитини.
  • Гримуючи кількох дітей, слід обов’язково дезінфікувати всі інструменти!
  • Доцільно заздалегідь намалювати ескіз обличчя героя на па­пері.
  • Перш ніж почати гримування, волосся зачісують із чола на­зад, надягають широку еластичну пов’язку.
  • Шкіру обличчя й шиї необхідно змастити тонким шаром ва­зеліну, кокосової олії або жирного крему. Після нанесення вазелін слід злегка витерти для зняття залишків. Викори­стання вазеліну під час нанесення гриму є корисним з багатьох точок зору — грим рівномірно лягає на шкіру, пом’якшує у та сприяє легшому зняттю гриму.
  • Грим наносять негустим шаром, щоб шкіра залишалася дещо вологою (інакше грим змішуватиметься, погано лягатиме). Починати потрібно з верхньої частини обличчя, у цьому разі можна торкатися шкіри дитини, не боячись розмазати вже зроблене.

Примітка. Гримування має відбуватися при гарному освітленні.

НАНЕСЕННЯ ЗАГАЛЬНОГО ТОНУ

Нанесення загального тону є обов’язковим, тому що незагри- моване обличчя актора під дією сценічного освітлення «губить­ся», здається пласким, невиразним, а шкіра обличчя виглядає сірою.

Загальний тон є основою гриму, своєрідним ґрунтуванням, на яке накладають фарби. Кольори загального тону різняться залежно від віку, характеру, національності, соціального стану персонажа, інших суб’єктивних та об’єктивних причин. Тому що­разу добирають особливий загальний тон, змішуючи з основним тоном коричневу, жовту або червону фарби.

Тон накладають на обличчя плямами за допомогою губки або вказівного пальця правої руки від центра до країв обличчя та розподіляють рівним тонким шаром плавно (ковзним рухом). Фарби на обличчі розподіляють за масажними лініями — до краю волосся й на шию.

Гримуючи обличчя, варто покривати загальним тоном також мочку вуха й частину шиї, щоб обличчя не нагадувало маски. Замість гриму можна використовувати для шиї темну пудру або рідкий грим.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий