Практична робота в Excel №4

Тема: Робота з об’єктами в електронних таблицях Excel. Побудова графіків.

Мета: Сформувати в учнів практичні навички роботи з такими об’єктами в електронних таблицях, як комірки, діапазони комірок, аркуші, малюнки та графіки. Розглянути можливості заповнення комірок елементами прогресії. Закріпити навички введення і форматування даних в електронних таблицях.

Задача. Відомо, що після того, як 1 вересня 2006 року в місті N з’явився перший комп’ютерний вірус, кожен місяць їх кількість стала подвоюватися. Підготувати статистичний звіт про кількість вірусів за період з 1 вересня 2006 року до 01 жовтня 2007 року. Побудувати заданими графік і діаграму. Оформити їх.

Хід роботи

1.Викликати програму Excel.

2.Занести в комірку А1 заголовок «Дата», у комірку В1 — «Кількість вірусів».

3.Занести в комірку А2 дату «01.09.06», у комірку В2 — число 1.

4.Заповнити стовпець «Дата» за прогресією. (Зробити комірку А2 активною. У вікні діалогу команди меню Правка/Заполнить/Прогрессия встановити параметри:

•Прогрессия — по столбцам; •Тип дата; •Единица даты — месяц; •Предельное значение — 01.10.07).

Малюнок 1
Малюнок 1

5.           Заповнити стовпець «Кількість вірусів» прогресією. (Виділити діапазон В2: В15. У вікні діалогу команди меню Правка/Заполнить/Прогрессия встановіть параметри:

•Прогрессия — по столбцам; •Тип — геометрическая; •Шаг — 2).

6. Перемістити таблицю на п’ять рядків униз і на один стовпець вправо. (Виділити діапазон комірок А1: В15. Встановити курсор миші на межі виділеного діапазону. Натиснувши ліву кнопку миші, відбуксувати діапазон у нове місце).

7. Відформатувати таблицю за зразком.

8. За допомогою Word-Art надати заголовок таблиці за власним бажанням.

9.Побудувати за даними графік такий, як показано на малюнку. (Виділити таблицю. Викликати майстер діаграм командою меню Вставка/Диаграмма або кнопкою панелі інструментів. У першому вікні діалогу вибрати тип і вид графіка. У наступних у разі необхідності внести зміни, орієнтуючись на зображення графіка. Готовому графіку надати необхідний розмір і розмістити справа від таблиці).

Малюнок 2
Малюнок 2

10.Скопіювати таблицю на лист 2, надати їй ім’я і відформатувати за допомогою стандартного стилю. (Команда меню Формат/Автоформат).

11. Додати малюнок до таблиці з Clip Gallery.

12. Перейменувати Лист 1 і Лист 2 на Вірус 1 і Вірус 2 відповідно. (Команда меню Формат/Лист/Переименовать).

13. Зберегти документ, надавши йому ім’я Практична_Excel_4.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий