Практична робота в Excel №2

Тема: Введення даних в електронних таблицях Excel. Елементарні обчислення.

Мета: Сформувати в учнів практичні навички із введення та форматування даних в електронних таблицях.

Хід роботи

1. Викликати програму Excel (Пуск\Программы\ Microsoft Office\Microsoft Excel 2003).

2. Занести дані до таблиці (рис. 1) на першому аркуші (вкладка Лист1). Автоматично вводимо дані тільки в стовпчики (крiм рядка всього): Підручники, Ціна, Кількість, Придбали, Видали. В інших стовпцях дані рахуємо, використовуючи Формули.

3. Розрахувати за формулами загальну вартість підручників. (Зробити відповідну комірку активною. Поставити знак «=», виділити комірку з ціною підручника, поставити знак множення «*», виділити комірку з кількістю цих підручників, натиснути Enter).

4.Обчислити за допомогою формул, скільки підручників залишилось у бібліотеці.

5.Обчислити, скільки всього підручників придбали, яка їх загальна вартість і скільки всього їх залишилось у бібліотеці. (Виділити комірку, де повинен міститися результат. Натиснути кнопку панелі інструментів. Натиснути Enter).

6.  Відформатувати таблицю за зразком.

Дозволити перенесення по словах тексту «Загальна вартість». (Зробити відповідну комірку активною. У вікні команди меню Формат/Ячейки на вкладинці Выравнивание встановити прапорець Переносить по словам). Відкоригувати ширину стовпця і висоту рядочка.

Установити для комірок стовпців «Ціна» і «Загальна вартість» формат Денежный. (Виділити комірки. У вікні команди меню Формат/Ячейки на вкладниці Число вибрати формат Денежный, встановити 2 десяткові знаки й одиницю вимірювання грн.).

Установити для комірок стовпця «Придбали» формат Дата. (Виділити комірки. У вікні команди меню Формат/Ячейки на вкладинці Число вибрати формат Дата і встановити відповідний тип дати).

Надати стиль шрифту і вирівнювання тексту за зразком. (Вертикальне вирівнювання тексту по центру можна встановити у вікні команди меню Формат/Ячейки на вкладинці Выравнивание).

Оформити таблицю рамкою і кольором за зразком, (рис. 1) (Вкладники Вид, Граница команди меню Формат/Ячейки).

Малюнок 1
Малюнок 1

7. Надати заголовок таблиці за допомогою WordArt.

8.Дати назву аркушу – Бібліотека (ПКМ на відповідній вкладці-Перейменувати–вводимо ім’я–Enter).

9. Зберегти документ на диску D у своїй папці, надавши йому ім’я Практична_Excel_2.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий