Повітряні кулі

Повітряні кулі

 Положення про інтелектуальну гру “Повітряні кулі”

Склад команд — 6 чоловік.

Повітряні куліКількість команд — 2–4. Команди повинні придумати собі назву і вибрати фішку (повітряна куля в кожної команди має свій колір).

Ігрове поле являє собою плакат-небо, розкреслене на клітинки (по горизонталі — 11, по вертикалі — 20 клітинок). Середня клітинка нижнього ряду є стартовою для всіх команд, на яку за допомогою магнітиків (або кнопок) прикріплюються фішки-кулі. Із четвертої по восьму клітинки верхнього ряду є фінішною хмариною. Ціль гри — першими досягти фінішної хмарини своєю кулею. Жеребкуванням визначається порядок участі команд у грі.

Кожна команда по черзі вибирає картку з номером запитання, серед яких є картки «Бічний вітер. Знесення кулі вліво» (зсув кулі на 1 клітинку вліво, але дійшовши до крайньої лівої клітинки, залишається на місці й просто пропускає хід) і «Бічний вітер. Знесення кулі вправо» (зсув кулі на 1 клітинку вправо, але якщо куля і так перебуває на крайній клітинці праворуч, то залишається на місці й пропускає хід), «Витік газу» (пропуск ходу без бічного зсуву), «Скидання баласту» (призовий хід на зазначену в картці кількість очок), що надає азарту і динамічності грі. Команди по черзі вибирають одну з карток із запитаннями, розкладеними на столі лицьовою стороною донизу і передають ї ї ведучому.

Ведучий читає запитання для першої команди. Час на обмірковування — 30 секунд. Якщо команда відповіла правильно, то робить хід на зазначену кількість (цифра після відповіді) вгору або при необхідності вправо чи вліво. Неправильна відповідь на запитання — команда пропускає хід і на це саме запитання може відповідати інша команда на вибір ведучого, при цьому перевага віддається відстаючій команді. Переможцем є команда, що першою виявиться на хмарині.

Запитання (цифра, що стоїть поруч із відповіддю, позначає кількість клітинок, на яке можна перемістити фішку-кулю по ігровому полю).

Поділитися з колегами або учнями?

Рекомендуємо переглянути

Коментарі

  • Facebook
  • Вконтакті