Поради щодо виготовлення костюмів

Костюми для шкільних вистав

Костюми для шкільного свята можна придбати в магазині, але ми пропонуємо вам виготовити їх власноруч, залучивши до цієї цікавої справи дітей. Такі костюми поповнять шкільну костюмерну.

Якщо дотримуватися належних умов їх зберігання, то це по­збавить вас необхідності виготовляти щоразу нові костюми.

Тому важливе завдання організатора шкільних свят — виго­товити костюми, призначені для багаторазового використання, з мінімальними витратами. Наші поради допоможуть вам упо­ратися із цим завданням.

Примітка. Відкриємо один із секретів раціонального використання костюмів, що не лише зменшить навантаження на організаторів свята й дітей, але й надасть структурної цілісності заходам, що проводити­муться протягом року.

Наприклад, якщо під час свята Першого дзвоника відбувалася ін­сценізація за участю Буратіно, Мальвіни, Кота Базиліо й Ліси Аліси, то для Нового року (чи свята Останнього дзвоника) доречно підготувати сценки із цими персонажами.

Перш ніж братися до виготовлення костюма, необхідно чітко уявити образ створюваного персонажа, визначити, що для нього є найхарактернішим, і обов’язково підсилити ці риси. Тому по­чинати виготовлення костюма доцільно із роботи над створенням його ескізу.

Якщо готових викрійок немає, а є лише зображення костюма, то доведеться зробити викрійку власноруч.

Цікаві ідеї для виготовлення костюмів

Можна також виготовити костюм із елементів готового одягу. Наприклад, якщо до складу костюма входять штани або шаровари, можна використовувати піжамні штани, адже вони пошиті з досить тонкої тканини, яку легко фарбувати. У нижній частині холоші стягують шнурами або затягують резинку.

Якщо потрібно виготовити костюм офіцера, можна ви­користати лижні штани, на зовнішні шви яких пришити кольорову стрічку.

Старі штани можна перетворити на бриджі, обрізавши їх нижче колін. Нижню частину слід обшити стрічкою або за­тягнути резинку.

Махрові рушники стануть у пригоді для виготовлення тюрбанів, великі — для туніки, якщо скріпити їх на плечах. З махрових простирадл можна виготовити плащі.

Для персонажів п’єс, дія яких відбувається в давнину, на туфлі або капці на гумовій підошві можна надягнути товсті шкарпетки нейтрального кольору. Чорні шкарпетки, надягну­ті на туфлі на гумовій підошві, виглядатимуть як чоботи.

Взуття для персонажів давньогрецьких і давньоримських п’єс та п’єс часів Раннього Середньовіччя можна виготовити зі шматків шкіри овальної форми. На їх краях пробивають дірочки, просмикують крізь них шкіряний ремінець і потім стягують.

Для пишної спідниці зі зборками стане в пригоді широ­ка тканина, яку слід зібрати на резинку та надягати поверх крохмальних нижніх спідниць. Під час руху така спідниця утворить форму дзвона.

Спідниця «сонце» найкраще виходить із легких тканин (наприклад, із шифону).

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий