Перший клас

Зразок аналізу виховної роботи (1 клас)

На початку року були поставлені такі завдання — допомогти дітям найбільш безболісно адаптуватися до шкільного життя, зробити перші кроки на шляху об’єднання дитячого колективу.

На  мій  погляд,  завдання  виконані.  Рік  видався  важким  для  всіх:   і для батьків,  і для вчителя — класного керівника,  і,  звичайно, для дітей.

Але  з  анкет  видно,  що  абсолютно  всі  учні  класу  не  втратили  інтересу до навчання й до школи. У більшості дітей багато в чому уявлення й мрії про школу як про другу домівку збіглися з реальністю.

Наприкінці року, незважаючи на втому, не було жодної дитини зі згаслим поглядом. Майже всі діти  знайшли  собі друзів у класі. Є, щоправда, одна пара, замкнена сама на себе.

Діти в класі доброзичливо ставляться одне до одного. Великих сварок за рік не було. Вчасно помічене й усунуте негативне ставлення деяких дітей до чужих невдач.

Клас організований, великих дисциплінарних порушень немає.

За цей рік ми побували на екскурсіях у Полтаві, Києві, планетарії.Організовувалися спільні походи в театри. Особливо  запам’яталися  учням  такі  заходи,  як новорічний  спектакль

«Синій птах», КВК (після ярмарку, присвяченого 8 Березня) й похід із батьками з нагоди свята 9 Травня.

Діти  закінчили  рік  успішно.  З-поміж  26  учнів  тільки  четверо  мають   «6» у році. У класі два відмінники.

На кінець навчального року можна сказати:

  • клас піддається навчанню (хоча іноді в деяких учнів недостатня самоорганізація);
  • клас  дисциплінований  (на жаль, це  іноді  заважає  творчому підходові до різних справ);
  • у класі нормальні дружні стосунки.

Помічником  класного  керівника  є  чудовий  батьківський  комітет, завдяки  якому  всі  батьки  організовані,  чітко  й  зазвичай  активно  беруть участь у всіх справах класу (й паралелі).

Принципових  суперечностей  «учитель — батьки»  практично  не  було.

Хоча й виникали деякі складності з матеряи, в яких у нашій школі вчилися або вчаться старші діти. На мій погляд, ці суперечності виникали через бажання батьків порівнювати: «А як було в моєї старшої дитини…»

Із деякими батьками доводилося  вести  індивідуальні бесіди  з питань навчання й поведінки їхніх дітей.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий