Зразок аналізу виховної роботи (1 клас)
На початку року були поставлені такі завдання — допомогти дітям найбільш безболісно адаптуватися до шкільного життя, зробити перші кроки на шляху об’єднання дитячого колективу.
На мій погляд, завдання виконані. Рік видався важким для всіх: і для батьків, і для вчителя — класного керівника, і, звичайно, для дітей.
Але з анкет видно, що абсолютно всі учні класу не втратили інтересу до навчання й до школи. У більшості дітей багато в чому уявлення й мрії про школу як про другу домівку збіглися з реальністю.
Наприкінці року, незважаючи на втому, не було жодної дитини зі згаслим поглядом. Майже всі діти знайшли собі друзів у класі. Є, щоправда, одна пара, замкнена сама на себе.
Діти в класі доброзичливо ставляться одне до одного. Великих сварок за рік не було. Вчасно помічене й усунуте негативне ставлення деяких дітей до чужих невдач.
Клас організований, великих дисциплінарних порушень немає.
За цей рік ми побували на екскурсіях у Полтаві, Києві, планетарії.Організовувалися спільні походи в театри. Особливо запам’яталися учням такі заходи, як новорічний спектакль
«Синій птах», КВК (після ярмарку, присвяченого 8 Березня) й похід із батьками з нагоди свята 9 Травня.
Діти закінчили рік успішно. З-поміж 26 учнів тільки четверо мають «6» у році. У класі два відмінники.
На кінець навчального року можна сказати:
- клас піддається навчанню (хоча іноді в деяких учнів недостатня самоорганізація);
- клас дисциплінований (на жаль, це іноді заважає творчому підходові до різних справ);
- у класі нормальні дружні стосунки.
Помічником класного керівника є чудовий батьківський комітет, завдяки якому всі батьки організовані, чітко й зазвичай активно беруть участь у всіх справах класу (й паралелі).
Принципових суперечностей «учитель — батьки» практично не було.
Хоча й виникали деякі складності з матеряи, в яких у нашій школі вчилися або вчаться старші діти. На мій погляд, ці суперечності виникали через бажання батьків порівнювати: «А як було в моєї старшої дитини…»
Із деякими батьками доводилося вести індивідуальні бесіди з питань навчання й поведінки їхніх дітей.