Педагогічні міфи

У  недосвідченого  педагога  актуалізується  своєрідна  міфологія, пов’язана  з  професійною  діяльністю. Міфи  відрізняються  від  реальності й можуть підтримувати чи підсилювати тривогу, невпевненість. Спробуємо в цьому розібратися.

Содержание
  1. Міф 1
  2. Міф 2
  3. Міф 3

Міф 1

Батьки знають досить багато, й навряд чи я зможу сказати щось нове.Більшість  причинно-наслідкових  зв’язків  не  очевидна  для  батьків, багато що дозволяє батькам по-новому поглянути на свою дитину, на відносини  з  нею  і  сприяє  зміні  взаємодії  з  дітьми  в  більш  конструктивну сторону.

Міф 2

В іншого вчителя (більш досвідченого, обізнаного) відразу б усе вийшло, всі батьки були б  зацікавлені  темою  зборів  і хотіли б  зустрітися знову.

Безумовно, досвід практичної роботи, рівень сформованості комунікативних навичок, наявність досвіду публічних виступів, особистісні особливості відіграють роль під час виступу на батьківських зборах. Водночас кожному  доводиться  стикатися  з  недовірою,  напруженістю,  невисокою мотивацією, опором батьків, коли  їх ставлять перед необхідністю слухати виступаючого.

Учитель  не  може  бути  впевненим  у  тому,  що  всі  підуть  зі  зборів  із почуттям глибокого задоволення й подякою. Це міф, а реальність — у тому, що, коли частина батьків знайде для себе щось корисне в обговорюваній темі, захоче й зможе прийти на збори ще раз, — це гарний результат використання такої форми, як батьківські зустрічі-збори.

Міф 3

Якщо я не зможу відповісти на всі запитання батьків, вони вирішать, що я недостатньо компетентний.

Складно знайти людину, що знає відповіді на всі питання. Якщо сприймати всі запитання батьків не як експертизу на професійну відповідність, а як орієнтир для подальшого розвитку, то сама ситуація зборів — це ситуація взаємного обміну.

Учитель має право сказати, що не готовий дати відповідь на запитання в цей момент, він обміркує питання й підготується до відповіді. Це анітрохи  не  применшує  кваліфікації  педагога,  а  швидше  свідчить  про  його серйозний професійний підхід до обговорюваної теми.

Відокремивши  реальність  від  міфів,  Ви  зможете  набути  впевненості й спокою на майбутній зустрічі з батьками.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий