Оздоблення костюмів

Розписування костюмів

Розписувати картонні й паперові елементи костюмів і масок можна м’якими пензликами № 6, 10, 12 акварельними, гуашевими й аніліновими фарбами, що розводять водою. Під час розфар­бування застосовують також золотий або алюмінієвий порошки, що розводять на гумовому клеї з доданням бензину. Починати розфарбовувати слід зі світлих тонів, а завершувати темними, але після того, як попередній колір підсохне. Якщо один колір має поступово переходити в іншій (наприклад, необхідно зобразити рум’янець на щоках маски), рожевий колір слід нанести на ще не просохлий загальний тон, а краї рожевої плями злегка роз­мазати сухим пензлем.

Перед розфарбовуванням картону акварельними або аніліно­вими фарбами, його необхідно попередньо заґрунтувати рідким розчином крейди із клеєм. Тканину можна розфарбувати також олійними фарбами, використовуючи для розчину спеціальний розріджувач № 1 або № 2.

Як наносити малюнок на тканину

Існує кілька способів нанесення малюнка на тканину. Найпро­стіший — друкування малюнка за допомогою сирої картоплини. На гладко зрізану поверхню картоплі наносять хімічним олів­цем малюнок, потім картоплину обережно обрізують за контуром, щоб малюнок виступав приблизно на 1 см над рівнем зрізу. Отри­маний у такий спосіб штамп намащують розведеною акварельною або аніліновою фарбою і прикладають до тканини.

Для перенесення різнокольорового малюнка краще використо­вувати трафарети. Трафарет виготовляють із промасленого карто­ну, на який попередньо наносять малюнок. Трафарет вирізують гострим ножем. Для того щоб малюнок після вирізування зберіг форму, у його окремих частинах залишають перемички. Між контурами малюнка й краями картону повинна бути відстань не менше ніж 5 см, а для того щоб кольори не змішувалися під час роботи, на краях трафарету роблять вирізи, що під час накладання трафаретів один на одний мають точно збігатися.

Накладаючи перший трафарет, потрібно по вирізах зробити мітки на тканині для накладення наступних трафаретів.

Працюючи з трафаретами, добре використовувати олійні фар­би, ударяючи по тканині круглим пензлем. Надлишок фарби на пензлі варто видаляти ганчіркою.

Розписування аніліновими й акварельними фарбами не дає чітких контурів малюнка, як від олійної фарби, проте зберігає еластичність тканини.

Цікаві ідеї для оздоблення костюмів

Замість того щоб малювати орнамент на тканині або роз­фарбовувати костюм, можна успішно застосувати аплікацію, що створює не менший декоративний ефект.

Для оздоблення костюмів стануть у пригоді різноманітні матеріали: кольорова тасьма, нитки, стрічки й клаптики тка­нин, гофрований папір, ялинковий дощик, скляне намисто й Ґудзики. Нашиті візерунком кольорова тасьма або хутро виглядають як вишивки, гофрований папір дозволяє прикра­шати сукню бантами, оборками, рюшами й вітами. Розшита дощиком марля виглядає як гаптована золотом або сріблом тканина. Скляне намисто й ґудзики імітуватимуть коштовне каміння.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий