Сюжетно-рольова гра "Одягнемо ляльку на прогулянку"

Одягнемо ляльку на прогулянку

Мета:  навчати  дітей  відтворювати  дії  мами,  няні  та  виховательки,  які  збирають  дітей  на  прогулянку;  закріплювати  навички одягатися та роздягатися; учити дітей правильно називати одяг для різного  сезону; підвести до розуміння  загальних понять «одяг», «взуття».

Ігрове завдання: правильно одягнути ляльку.

Правила  гри:  добирати  сезонний  одяг;  послідовно  вдягати  та роздягати ляльку.

Ігровий  матеріал:  лялька;  одяг  для  літнього,  зимового,  весняно-осіннього сезону; шафа та скриня для одягу; стілець; картонні  площинні  ляльки  та  одяг  із  цупкого  паперу  (для  кожної  дитини), які виготовили діти старшої групи; шафа — чотиригранна картонна коробка з прорізами для одягу (одна для чотирьох дітей).

Хід гри

Діти чують, що хтось стукає у двері. Вони відчиняють і бачать ляльку, яка «просить взяти її на прогулянку та показати майданчик». Діти з радістю погоджуються, але ляльку потрібно одягнути за сезоном. Де ж взяти одяг? Хтось із дітей, напевно, здогадається, що він лежить у скрині. З дозволу вихователя діти по черзі виймають одяг зі скрині, називають кожну річ,  її колір, відбирають те, що необхідне ляльці саме в цей час. Діти беруть речі, обмінюються  ними,  з’ясовують,  які  саме  речі  одягнути. Те, що  не  потрібно ляльці, діти вішають до шафи. Потім діти одягають ляльку. Вона «дякує  їм  і пропонує разом збиратися на прогулянку».

Гру можна продовжити на майданчику.

Ляльки,  одягнені  відповідно  до  сезону,  «просять  узяти  їх  на прогулянку».  Діти  виносять  ляльок,  показують  їм  майданчик.

Лялькам «подобається» ігровий майданчик. Разом із дітьми вихователь «учить» ляльок обережно підніматися по драбинці на гірку та спускатися з неї, ховатися від дощу та сонця під грибком, гратися  в пісочнику,  «плавати на  човні»,  «літати літаком»,  «їздити на машині», відпочивати на лаві тощо. Намагається запитаннями та проханнями, які ставлять ляльки, створювати ситуації, що спонукали б дітей до уважного ставлення одне до одного.

В и х о в а т е л ь. А хто з нами пограється? Давайте разом погойдаємось на гойдалці. А я боюсь спускатись  із гірки! Ой, я впала, дуже забилась! Як гратися в пісочнику?

Разом  із  дітьми  вчить  ляльок  гратися  з  ними,  заспокоювати одне одного. Від імені ляльки вихователь висловлює задоволення, удячність: «Як весело! Як добре разом! Завтра приходьте раніше, щоб довше погратися».

Поділитися з колегами або учнями?

Рекомендуємо переглянути

Коментарі

  • Facebook
  • Вконтакті