Новорічний карнавал

Це загальношкільне свято, на якому кожен має відчути, що потрапив до казкової країни. Але це можливо за умови належної підготовки до свята. Класні керівники доручають усю роботу учням, контролюючи процес підготовки до свята. При цьому важливо, щоб кожен учень почувався відповідальним за певний етап підготовчої роботи.

Новорічний карнавал

Розгорнутий план Новорічний карнавалу

1. ЗУСТРІЧ ГОСТЕЙ

До зали пускають лише за спеціальними перепустками (на-приклад, карнавальна м^ска, костюм, новорічне побажання, розгадування новорічної загадки, промовляння скоромовки тощо).

2. ОЗНАЙОМЛЕННЯ ІЗ «ПРАВИЛАМИ ПОВЕДІНКИ НА КАРНАВАЛІ»

П р и м і т к а. «Правила» можна розвісити перед входом до зали, роз¬класти на столиках для гостей або вголос прочитати зі сцени.
Правила поведінки на карнавалі

  • Обов’язкова умова — поводитися весело й природно.
  • Смійтеся! Не чекайте, поки за вас це зробить хтось інший.
  • На жарт відповідайте жартом, не залишайтеся боржником, адже кредит псує взаємини.
  • Бал — не просто гамір! Весело відпочивайте самі й не заважайте відпочивати іншим.
  • Підтримуйте .загальні веселощі, поважайте працю артистів.
  • На карнавалі слід веселитися, не ображаючись на жарти.

3. ОЗНАЙОМЛЕННЯ УЧАСНИКІВ ІЗ ПРОГРАМОЮ КАРНАВАЛУ (виступ ведучого)

4. ВИСТУПИ ЧИТЦІВ (читання віршів на новорічну тематику)

5. ТАНЦЮВАЛЬНА ПАУЗА

6. СЦЕНКА «ЯЛИНКОВИЙ БЕЗЛАД»

Ведучий. Баба-Яга обов’язково повинна написати статтю до журналу «Ялинковий безлад». Для цього вона просить при-сутніх відповісти на її запитання. Не відмовте їй, будь ласка!

Баба Яга підходить до присутніх і ставить запитання, на які неможливо
відповісти. Наприклад: чому під час святкування Нового року не можна
кататися на велосипеді; чи можна на водних лижах з’їхати зі снігової
гірки тощо.

7. ВИСТУПИ УЧНІВ ПРО ІСТОРІЮ НОВОРІЧНОГО СВЯТА

8. НОВОРІЧНА ВІКТОРИНА

9. КОМАНДНА ГРА «НОВОРІЧНИЙ МАРАФОН»

П р и м і т к а. Для проведення гри необхідно об’єднати учасників у дві команди, а також обрати журі, яке наприкінці підіб’є підсумки гри.

I тур. Гра у колі

Учасники по колу передають шапку, з якою тягнуть запис-ки, у яких написані слова, що стосуються новорічної теми (сніг, ялинка, коні, Дід Мороз, іграшки, білий тощо). Той, хто витягне записку із певним словом, повинен проспівати пісню, у якій є це слово. Той, хто нё має відповіді, залишає гру.

II тур. Кіноконкурс

Гравці по черзі називають фільми, події яких відбуваються взимку., Хто не може дати відповідь — залишає гру.

III тур. Гра «Маско, я тебе знаю!»

Ведучий надягає гравцеві маску так, щоб він не бачив, кого чи що вона зображує. Гравець у масці ставить різні запитання учасникам своєї команди, на які отримує відповіді-підказки (так або ні). Наприклад: «Це звір? людина? птах? свійський? дикий?» Гравець, який відгадав свою маску, отримує її.

IV тур. Розвага «Телеграма Дідові Морозу»

Ведучий пропонує гравцям назвати 13 прикметників (товстий, рудий, гарячий, голодний, млявий, брудний та ін.) і записує їх. Потім він дістає текст телеграми і вставляє в нього прикметники за списком.

Орієнтовний текст телеграми

«… Дідусю Мороз!

Усі… діти із нетерпінням очікують на твій … прихід. Новий рік — це най… свято.
Ми співатимемо для тебе … пісні, виконуватимемо … танці! Настає … Новий рік! . ,
Як не хочеться говорити про … навчання. Ми обіцяємо, що одержуватимемо тільки … бали. Отже, розв’язуй швидше свій … мішок і вручай нам … подарунки.
З повагою до тебе, … хлопці й … дівчатка!»
Журі підбиває підсумки новорічного марафону, визначає переможців.

10. РОЗПОВІДІ ДІДА МОРОЗА ТА СНІГУРОНЬКА ПРО ТЕ, ЯК ЗУСТРІЧАЮТЬ НОВИЙ РІК В ІНШИХ КРАЇНАХ 11. КОНКУРС НА КРАЩИЙ АНЕКДОТ

12. НОМЕРИ ХУДОЖНЬОЇ САМОДІЯЛЬНОСТІ

13. НОВОРІЧНІ АТРАКЦІОНИ

14. «МОМЕНТАЛЬНА ФОТОГРАФІЯ»

Об’єктив фотоапарата закритий кришечкою, задня стінка ящика відкрита. У ящику лежать заздалегідь заготовлені «фото» (карикатури в веселими написами), гумова груша з пудрою, іграшковий пістолет.

«Фотограф» запрошує охочих сфотографуватися. Він саджає їх на певній відстані від апарата, наводить на них об’єктив і «знімає», стріляючи всередині ящика з іграшкового пістолета. Водночас він має викинути з гумовою груші через об’єктив струмінь пудри. Потім, обравши відповідну «фотографію» та продемонструвавши її всім, «фотограф» вручає її своєму «клієнтові».

15. «ВЕСЕЛА ЛІКАРНЯ»

Весела лікарня для сумних пацієнтів, де працюють «професор», «лікарі», «медсестра». «Професор» звертається доглядачів,пропонуючи всім охочим відвідати «лікарню», щоб навчитися завжди посміхатися.

«Лікар» обирає «пацієнта», дбайливо саджає його у крісло. «Медсестра» ставить йому градусник великого розміру. «Лікар» вислуховує його, приклавши до грудей іграшковий стетоскоп. «Лікар» перевіряє іграшковим молоточком колінний рефлекс, вимірює пульс.

Удаючи, що здійснюють медичний огляд, «лікарі» влаштову-ють усілякі жарти й атракціони: наприклад, зав’язавши «пацієн-тові» очі, пропонують йому відійти на вісім кроків від стільця, на якому він сидів, покрутися двічі, повернутися назад і знову сісти.«Пацієнт» сідає повз стілець, його підхоплює «медсестра».

Кожного наступного «пацієнта» досліджують у новий спосіб: одному пропонують лівою рукою погладжувати себе по голові, а правою — одночасно поплескувати себе по грудях; іншому — правою ногою написати на класній дошці власне прізвище. Якщо «хворий» малює на дошці якісь карлючки, його запевняють, що він «важко хворий» і для цілковитого одужання має виконати кілька вправ за допомогою «лікаря».

Наступному «пацієнтові» «лікар» пропонує прочитати новорічне привітання у дзеркальному відображенні, а потому робить висновок, що у «пацієнта» проблеми із органами мовлення, та радить обстежитися у фахівця з дефектів мовлення, який, у свою чергу, пропонує «хворому» швидко вимовити декілька скоромовок.

«Медсестра» й «професор» зважують усіх охочих і вимірюють їх зріст. Учасник отримує картку, де позначені його дані. Він має знайти собі товариша із такими самими показниками (вага, зріст), за це обидва отримують призи (баночки із вкладеними всередину жартівливими рецептами).

16. КОНКУРС ЗАГАДОК

Усім, хто відгадує загадки, Дід Мороз вручає жетони, що наприкінці карнавалу можна обміняти на призи.

17. «АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ»

«Астролог» у синьому ковпаку із зірками та в темному пла-щу, також прикрашеному зірками, тримає в руках книги й сувої (із ватману) із пророкуваннями для кожного учасника свята. «Астролог» дістає пророкування та урочисто вручає їх кожному гостеві.

18. ДІД МОРОЗ ЗАПАЛЮЄ ЯЛИНКУ
19. ТАНЦІ Й ТАНЦЮВАЛЬНІ РОЗВАГИ

1- ша розвага
Дівчата стоять за ширмою. Дід Мороз пропонує хлопцям обрати собі партнерку на наступний танець. Юнаки підходять до ширми. Дівчата, які стоять за нею, піднімають над ширмою вказівні пальці. Узявши дівчину за пальчик, хлопець виводить її на середину зали й танцює з нею.

2- га розвага
Кілька дівчат сидять на стільцях із маленькими ялинками в руках. Хлопці, які мають намір запросити дівчину на танець, повинні підходити до неї парами. Одному із них дівчина віддає ялинку, а з другим іде танцювати. До хлопця, який залишився із ялинкою, підходять двоє дівчат. Він дає ялинку одній із них, а другу запрошує танцювати. Гра триває.

3- тя розвага
Хлопець або дівчина може підійти до пари, яка танцює, по-клонитися, плеснути в долоні й запросити партнера або партнерку. Хто залишився без пари, має у такий самий спосіб обрати собі нового партнера (партнерку), підійшовши до іншої пари.

20. НОВОРІЧНІ АТРАКЦІОНИ

«Новорічний буфет»

Пропонуються оригінальні страви в новорічній упаковці, що приховує страву: наприклад, у коробці з написом «Яловичина під вершковим соусом» — цукерки «Корівка» із вершковою на-чинкою; «коровай» — це маленьке печиво або бісквіт, випечений у формі короваю; «повітряний пиріг» лежить на великому блюді, накритому серветкою, варто зірвати серветку, і пиріг (повітряна кулька) полетить; «солодке щастя» — шматочок рафінаду тощо.
«Парад масок»
Конкурс на кращий костюм, головний убір, маску тощо.

21. НАГОРОДЖЕННЯ ПРИЗАМИ ЗА КРАЩИЙ КОСТЮМ, МАСКУ,
ПЕРЕМОЖЦІВ У ІГРАХ, КОНКУРСАХ ТА АТРАКЦІОНАХ

22. ЗАВЕРШЕННЯ СВЯТА

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий