Мить удачі. 7 клас. В-ІІ

Запитання та відповіді до інтелектуальної гри «Мить удачі»

7 КЛАС, ВАРІАНТ ІІ

Запитання:

1. На півдні Африки живуть земляні білки. Для них перегрів організму, тобто температура тіла — 40 градусів, є смертельним. А щоб періодично прохолоджуватися, земляним білочкам доводиться якийсь час сидіти в тіні. У тіні чого в пустелі відпочивають білочки? (У тіні власного хвоста.)

2. Яка голка не тоне в морі? (Риба-голка.)

3. Виявляється, барабанний дріб, який ретельно вибивають по землі задніми лапками зайці та кролики,— це не прояв збудження, як вважалося до недавніх пір, а акустичний зв’язок. Як за його допомогою розмовляють зайці? (Передають закодовані сигнали, як телеграф, між ударами — паузи різної довжини.)

4. Доросла китова акула досягає ваги 40 тонн. Чи є китові акули живородними, чи відкладають яйця? (Відкладають яйця в міцному, захищеному пакеті.)

5. Відомо, що тварини розмовляють на своїй мові, що зрозуміла цьому виду тварин. Основні розмови ведуться про любов і продовження роду, про наявність на даній території їжі, а також сімейно-виховні бесіди. Про що ще говорять тварини? (Небезпека і захист території.)

6. Чи вміють черепахи плакати? (Так, виходячи на берег, сльозами промивають очі від піску.)

7. Шовковичний шовкопряд відкладає яйця, з яких виводиться гусениця. Доросла гусениця перетворюється на лялечку, утворюючи навколо себе кокон із шовкових ниток. Після закінчення часу із кокона виходить вже сформований метелик. Через який час після виходу з кокона метелик шовковичного шовкопряда зможе полетіти? (Ніколи, вони взагалі не літають.)

8. Усі птахи, як відомо, чистять свої пір’ячко. Чим своє пір’я чистить чапля?

 • а) Дзьобом;
 • б) вістрями пазурів;
 • в) гребінцем зі спеціальних відростків на одному з пазурів. («в)»)

9. У всіх самців антилоп на голові є роги. Вони застосовують їх для захисту від ворогів, щоб вирішити конфлікт у шлюбний період та відстояти свою територію. А от із самками інша справа. Цілком дорослі самки, якого важать менш 40 кг — безрогі, а у великовагових обов’язково є роги. Чому великих самок антилоп природа наділила рогами так само, як і самців? (Легкі рятуються втечею, а великовагові змушені захищатися на місці.)

10. Яскраве забарвлення голожаберних молюсків залежить від їжі, якою вони харчуються. Молюск червоного кольору харчується губками. А чим харчуються молюски синього кольору?

 • а) Водоростями;
 • б) рачками;
 • в) медузами. («в)»)

11. Іноді самці мавп шимпанзе виконують дивний танець. Вони стають на задні ноги, зривають гілля з дерев і швидко бігають із гілками по лісовому схилі вгору і вниз. За цими буйними танцями спостерігають самки з дитинчатами. Про що попереджають своїм танцем з гілками шимпанзе? (Про бурю, яка наближається, говорячи, що потрібно сховатися у гілках дерев.)

12. Чи правда, що дощ із пацюків буває не тільки в казці, але й наяву? (Так, у 1968 р. на Індонезію обрушилася злива із пацюків, піднятих у повітря смерчем.)

13. Пташка медовказівник «співпрацює» з борсуком медоїдом. Медо вказівник перелітає з дерева на дерево і голосним криком запрошує борсука слідувати за ним до гнізда бджіл. Борсук розоряє гніздо і обидва починають ласувати. Борсук — медом і личинками. А чим ласує медовказівник? (Восковими сотами.)

14. Коники самці музицирують, щоб привернути увагу своїх самок. Як вони отримують звуки? (Тертям лапок об крила.)

15. Для зниження температури тіла багато тварин починають виділяти підвищену кількість поту, що випаровуючись, їх охолоджує. Крокодили живуть у країнах з дуже жарким кліматом. Так чому ж крокодили не потіють при дуже сильній жарі? (Відсутні потові залози.)

16. Чому змії періодично скидають свою шкіру? (Стара зношується.)

17. Забарвлення грифової черепахи відповідає кольору мутних вод північноамериканських вод, у яких вона водиться. Чи ловить грифова черепаха рибу?

 • а) Взагалі не харчується рибою;
 • б) лежить нерухомо і різким рухом, висунувши голову з-під панцира, хапає пропливаючу мимо рибу;
 • в) лежить нерухомо, відкривши рот, у якому ізвивається язик подібно до черв’ячка, і риба сама запливає до неї в рот. Черепасі залишається тільки закрити щелепи і проковтнути рибку. («в)»)

18. Яку мелодію повинен грати факір на сопілочці, щоб змія, яка вилізла із глечика, танцювала під його музику? (Будь-яку чи ніяку, бо у змії відсутній орган слуху.)

19. Як полює хамелеон?

 • а) Вистрілює своїм язиком із присоском у роті;
 • б) робить стрибок убік жертви і хапає її лапками;
 • в) сидить нерухомо і збиває жертву в повітрі кінчиком хвоста, як батогом. («в)»)

20. В Австралії та Новій Гвінеї живуть деревні кенгуру. Вони дуже спритно вміють лазити по деревах. По гілках пересуваються горизонтально, а по стовбурах — хвостом вниз. Навіть сплять вони на деревах. І тільки ввечері спускаються на землю, щоб попити води. Скільки дитинчат народжує самка деревного кенгуру за один раз? (Одного, тому що другий при лазінні по деревах випаде і розіб’ється.)

21. Чи правда, що до складу динаміту входять кістякові залишки планктонів? (Так, із сухого мулу діатомових водоростей одержують нітрогліцерин, що входить до складу динаміту.)

22. Восьминоги бувають отрутними. Наприклад, кільчастий восьминіг. Хто виділяє отрути більше: отрутна гюрза чи кільчастий восьминіг? (Кільчастий восьминіг.)

23. Чи правда, що, відправляючись на обід, самка бегемота залишає своє дитинча на піклування няньки-бегемотихи? (Так.)

24. Чому самотні вовки виють на місяць?

 • а) Від туги;
 • б) повідомляють про зайняту ними територію. («б)»)

25. Жучків-довгоносиків назвали так за довгі носики, схожі на хоботок. Щелепи в довгоносиків дуже міцні — без проблем вони прогризають отвори навіть у шкарлупі горіхів. Де знаходяться щелепи у довгоносиків?

 • а) На кінчику хоботка;
 • б) усередині хоботка;
 • в) під хоботком. («а)»)

26. Як часто моргають ящірки?

 • а) 25 разів на секунду;
 • б) 7 разів на секунду;
 • в) взагалі не моргають. («в)»)

27. Існує особливий вид кобр. Це кобри, що плюються. Отрута випорскується на кінчиках зубів і тоді кобра робить свій отрутний плювок. Запас отрути обмежений, але щодня відновлюється. Скільки максимально за день може зробити отрутних плювків така змія?

 • а) 2;
 • б) 4;
 • в) 6. («в)»)

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий