Маски

Як виготовляються маски?Як виготовляються маски?

Для виготовлення масок використовують пап’є-маше. Спо­чатку з глини або пластиліну ліплять форму маски, змащують її будь-яким жиром, а потім обкладають розмоченими у воді шматочками паперу.

У такий спосіб на форму накладають 4—5 шарів паперу, кож­ний шар наклеюють на клейстер, нанесений суцільним шаром на папір.

Після висихання маску знімають із форми, роблять на ній прорізи для очей і рота й ґрунтують маску рідким розчином крейди із клеєм. Після того як ґрунтовка підсохне, маску можна розфарбувати.

Так само виготовляють маски із марлі або клаптів трикотажної тканини: 2—3 шари тканини накладають на форму й змащують клеєм. Щоразу верхній шар приклеюють до змащеного клеєм нижнього шару.

Маска, виготовлена з тканини, є легшою і зручнішою, ніж з пап’є-маше, хоча виготовити її дещо складніше.

Примітка. Аналогічно виготовляють також носи.

Цікаві ідеї для виготовлення масок

Маску можна виготовити із будь-якої тканини без засто­сування скульптурних форм. Наприклад, для жіночих на- півмасок використовують атлас, оксамит, сатин; для харак­терних масок людей стануть у пригоді бавовняні тканини кремових і рожевих тонів (їх легко розфарбовувати); для масок тварин і птахів — бумазея, байка, ватин.

Для зовнішнього шару обирають матеріал залежно від типажу маски, але для внутрішніх шарів доцільно викори­стовувати білизняну тканину.

Клаптики відповідної тканини для виготовлення повної викрійки маски підкрохмалюють, сушать і розгладжують. Під­готовлений у такий спосіб перший шар тканини намащують густим клейстером, накладають на нього другий шар тканини й ретельно розрівнюють руками від середини до країв, щоб не було зморшок. Після цього прасують до повного висихання, знову намазують клейстером і тільки тоді накладають обра­ний матеріал. Після висихання заготовки на неї переводять викрійку маски й вирізують.

Для надання опуклості щокам, чолу, носу маску кладуть на туго набитий сухим піском мішечок і носовою частиною га­рячої праски зі зворотного боку маски видавлюють опуклості. Маску слід тримати лівою рукою, а праску — правою, роблячи нею колоподібні рухи. Потім за потреби маску фарбують.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий