Сюжетно-рольова гра "Кішка"

Кішка

Мета: розвивати у дітей здатність грати роль тварини.

Ігровий матеріал: предмети-замінники,  іграшки.

Підготовка до  гри: ознайомлення  із  зовнішнім виглядом кішки  за картинками,  ілюстраціям; читання віршів  і розповідей про кішку  і кошенят.

Ігрові ролі: кішка, кошенята.

Хід гри

Вихователь може розпочати гру  із появи кошеняти в  групі.

В и х о в а т е л ь. Діти, хто це до нас завітав? Та це ж маленьке  кошенятко,  яке  загубило  маму.  (Звертаючись  до  кошеняти.)

Не  плач,  любе  кошенятко!  Я  твоя  матуся.  Я  кішка.  (Звертаючись до дітей.) У мене пухнаста шерстка  і м’які лапки  (показує).

У  мене  довгий  хвіст  і  маленькі  вушка  (показує  уявний  хвіст, а потім вушка). Я люблю пити молочко,  їсти  сметану, обожнюю ловити мишок. Найбільше  я  люблю  грати  з  клубочками  з  ниток або  з  м’ячиком.  Закотиться  м’ячик  під  стілець,  а  я  його  дістаю лапкою.  І ще…  Я  люблю  грати  зі  своїми  дітками. Мені  подобається,  коли  мене  пестять.  Моєму  маленькому  синочку  ні  з  ким гратися. Ось були б у нього друзі-кошенята, вони б гралися разом, лазили  б  по  драбинках,  бігали  за м’ячами. Хто  хоче  бути моїми «кошенятами»?

Коли  діти  увійдуть  до  образу  «кошенят»,  вихователь  пропонує: «Кошенята, покажіть ваші вушка. А хвостики у вас є? А що ви любите  їсти? Як ви любите грати? Як ви нявчите?»

Потім  вихователь  пригощає  «кошенят»  молочком,  використовуючи  вигадані  чашки  (долоньки  разом),  примовляє:  «Цьому кошеняті налила,  і цьому налила,  і це кошеня не забула».

Рекомендації до  гри

Далі вихователь може продовжити гру у різних напрямах  (залежно  від  його  творчості),  але  тільки  за  умови, що  цього  хочуть діти, що у них зберігся  інтерес до гри.

Завершити  гру  можна  так.  Вихователь  говорить,  що  «мамікішці»  потрібно  йти  на  роботу,  а  «кошенята» можуть  погратися самостійно або зайнятися будь-якими справами.

Поділитися з колегами або учнями?

Рекомендуємо переглянути

Коментарі

  • Facebook
  • Вконтакті