Інтерес до навчання

Способи стимулювання інтересу до навчання

  • Добре було б над дошкою повісити невеликий плакат із ви­словом: «В одних людей вигляд прірви викликає розпач, а в інших — думку про міст». Якщо учень говорить учителеві, що не може впоратися із виконанням завдання, учитель має право запитати його, що той зробив для того, щоб у нього вийшло.
  • Для формування інтересу до предмета доцільно застосовувати деякі прості й ефективні прийоми. Наприклад, написати тему уроку у вигляді анаграми (слова, де літери міняють місцями) або речення із переставлених слів.
  • Можна запропонувати учням речення на конкретну тему уроку із безглуздими словосполученнями (значеннєвими помилками) і попросити їх висловити свою думку, наприклад: «Більша половина класу виїхала на екскурсію», «Сонце позолотило верхівки дерева», «Який у вас завтра найперший урок?» (Сло­восполучення на дошці підкреслювати не слід, щоб діти від­разу не здогадалися.)
  • Інтерес до навчання

  • Добре було б запропонувати учням кілька понять на вивчену тему із пропущеними літерами й попросити вставити літери, наприклад, поняття на тему «Рівняння»: р_ _н_н_я (рів­няння), ч_с_ _в_ _к (числівник) та ін.
  • Можна започаткувати в класі цікаву традицію: просити учнів після викладання якогось матеріалу ставити вчителеві по од­ному доречному питанню на цю тему (обов’язково похвалити кожного учня хоча б за прояв творчої ініціативи).
  • Як на початку уроку, так і протягом уроку можна ставити уч­ням такі запитання, що придумуються «на ходу», наприклад: «Що трапилося б, якби щільність повітря…?», «Яка частина мови може бути…?», «Яка геометрична фігура може мати…?», «Який літературний герой був…?», «Яка історична подія озна­менувалася…?», «Яка речовина може бути…?», «Що може бути рожевим, легким, холодним?» і багато інших подібних питань.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий