Іграшки

ІграшкиМета:  закріплювати  вміння користуватись  іграшками  за призначенням; навчати дітей дбайливо ставитися до них, використовувати  їх у спільній грі.

Ігрове  завдання:  розповісти  про  те,  як  необхідно  грати  саме з цією  іграшкою.

Правила  гри:  говорити  від  імені  іграшки;  допомагати  одне одному виконувати завдання.

Ігровий матеріал: різноманітні  іграшки.

Хід гри

Вихователеві  необхідно  використовувати  іграшки,  якими  діти щоденно граються. Деякі з них розламані. Кожна дитина обирає яку небудь одну іграшку і розповідає, як з нею потрібно гратися і поводитися. Про долю зламаних іграшок вихователь розповідає сам. Потім разом із дітьми він вирішує, що потрібно зробити, щоб надати їм належний вигляд, як слід поводитись із ними в майбутньому. Після цього діти розбирають іграшки для самостійних сюжетно-рольових ігор.

варіант  І

Вихователь  і  діти,  виступаючи  від  імені  нових  іграшок,  демонструють  їх  можливості;  цікавляться,  як  у  групі  поводяться зі старшими  іграшками; організовують  із ними гру; радяться, чи варто назавжди залишатися в цій групі.

Старі  іграшки «розповідають» про те, хто  із дітей бережливо, а хто недбало поводиться з ними, «соромлять» останніх, «беруть із них  обіцянку  виправитися». Потім «дають  завдання» дітям: розкласти нові  іграшки разом зі старими за  їх призначенням (машину — до машин, тварину — до тварин, ліжко — до меблів тощо).

варіант  ІІ

Діти, обравши іграшку, розповідають, у які ігри можна гратися з нею. Вихователь демонструє дітям, як потрібно гратися цією іграшкою.

варіант  ІІІ

Вихователь пропонує дітям упакувати нові іграшки в гарні коробки, загадує дітям загадки про кожну нову іграшку або описує її сам. Коли діти відгадають, що знаходиться у коробці, вихователь демонструє  ігрові можливості нової  іграшки.

варіант  ІV

Вихователь  дає  дітям  завдання —  обрати  парні  іграшки  за певною ознакою:

  • розмір  (велика  і маленька лялька);
  • колір  (червоний м’яч  і кубик);
  • форма  (кругла тарілка  і стіл) тощо.

Перемагає той, хто складе пари швидше.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий