Хто що бере з мішечка?

Хто що бере з мішечка?Мета:  навчати  дітей  порівнювати  і  групувати  предмети  повсякденного вжитку за кольором, формою, призначенням, характерними  ознаками,  особливостями;  закладати  основи  засвоєння понять-узагальнень: «іграшки», «меблі», «посуд», «одежа»; привчати дітей дбайливо користуватися предметами; учити поважати працю людей, які  їх створили.

Ігрові  завдання:  згрупувати  іграшки  за  будь-якою  ознакою.

Правила  гри:  приєднувати  іграшку  до  групи  інших  тільки разом  із дітьми.

Ігровий  матеріал:  різноманітні  іграшки, що  можна  групувати  за  суттєвими  ознаками:  формою,  матеріалом,  призначенням тощо.

Хід гри

В и х о в а т е л ь  (зацікавлює дітей  іграшками, які є в мішечку). Що там? Хто що там знайде? Кому  і навіщо це знадобиться?

Кожен зможе обрати, що захоче!

Перш  ніж  дитина  дістане  іграшку  з  мішечка,  він  просить  її здогадатись, що б це могло бути. Навряд чи хто здогадається, але від побаченої  іграшки  задоволення  буде  велике. Той, хто  дістане її з мішечка, вирішує, що з нею можна робити. Решта дітей допомагають, за потреби виправляють.

варіант  І

У мішечку лежать добре знайомі дітям іграшки. Їм простіше відгадати, адже вони беруть із мішечка іграшку на дотик. Перш ніж дістати іграшку, вони повинні відповісти: що це. Особливо дітям подобається той момент, коли іграшку вже дістали і правильно назвали її.

варіант  ІІ

Діти на дотик добирають предмети за формою, розміром, призначенням.

Рекомендації до  гри

Під  час  повторення  гри  доцільно  ускладнити  завдання.  Для цього  необхідно  додавати  іграшки  з  новими  для  дітей  ознаками, але не більше ніж дві для кожної гри.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий