Гра-знайомство «Прикметники»

Гра-знайомство «Прикметники»

  • Учні утворюють коло і по черзі називають своє ім’я, дода­ючи слово-прикметник, що їх характеризує

Обов’язкова умо­ва — прикметник має починатися з тієї самої літери, що й ім’я (наприклад: Олег — охайний, Сергій — серйозний, Ма­рійка — марносмішна). Кожен учень починає свою промову, називаючи імена й прикметники, дібрані попередніми учнями, й тільки після цього називає своє ім’я і прикметник.

  • Учитель має також стати в це коло й назвати себе (напри­клад, Ніна Іванівна — надійна). Це позбавить дітей зайвої тривожності. Пам’ятайте, що не тільки для вас є важливим, як складатимуться взаємини з класом. Діти розуміють, що в їх шкільному житті багато залежить від того, яким буде їх учитель: добрим чи суворим, веселим чи прискіпливим.
  • Щойно коло зімкнеться, запропонуйте дітям помінятися міс­цями за якимись ознаками (поміняйтесь місцями ті, хто: має темні очі; полюбляє яблука; сьогодні виконав зарядку…). Після того, як діти перешикувалися, запитайте в них, хто є найсміливішим. Запропонуйте йому повторити по колу всі Імена та відповідні прикметники. Так із кожним колом кіль­кість охочих збільшуватиметься, а ви добре запам’ятаєте, як кого звуть. Спокійно реагуйте на сміх та жарти, жартуйте разом з учнями.
  •  Крім пізнавальної мети, ця вправа має діагностичне наван­таження. Спостерігайте за тим, як діти повторюють імена та прикметники, наскільки уважно вони слухають одне одно­го — це експрес-діагностика стійкості уваги, пам’яті учнів, їх уміння дотримуватися правил. Той, хто відгукнувся на вашу пропозицію першим, може бути або лідером, або «вискочкою», якого діти не сприймають. Якщо діти радісно зустріли про­позицію першого учасника та жваво підказують йому, коли пін помиляється, то це, швидше за все, лідер. Придивіться до нього уважно, він може стати вашим помічником. Якщо ж діти мовчать, не підтримують сміливця або насміхаються її нього, то цю дитину, імовірно, класний колектив не сприй­має. У цьому випадку ви маєте спокійно, ненав’язливо під­тримати її і взяти собі на замітку: це може бути проблемна дитина, адже нам відомо, що дитячий колектив є найточні­шим індикатором, який завжди реагує на негаразди одного ні своїх членів.
  • Якщо клас має досвід спільного навчання, то можна роздати учням аркуші паперу і попросити їх написати позитивні якості кожного зі своїх однокласників, а також те, що їм подобається у класі загалом і в кожному учневі окремо. Писати потрібно анонімно. Учитель стежить, щоб вихованці, виконуючи зав­дання, не спілкувалися між собою.
Гра-знайомство «Прикметники»
Гра-знайомство «Прикметники»

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий