Фільми, музика та новини на українській – це добре чи погано?

Фільми, музика та новини на українській – це добре чи погано?

Недавно вийшов закон на підтримку всього українського на телебаченні, радіо, тощо. Таким чином згідно з новими нормами від 8 листопада 2016 року в радіо-ефірі україномовних пісень має бути не менше 25%. Фактично, кожна 4-та пісня повинна бути україномовною. З приводу телебачення, то телеканали мають притримуватись ще більших правил, і більша половина (>51%) добового обсягу передач, мають вестись українською. Те ж саме стосується відеоконтенту, фільмів ітп. Напевно, це хороші зміни, які повинні підтримати українську національність, мову, культуру, кухню, звичаї, побут ітд. В будь-якому разі, любі зміни мають як позитивні, так і негативні наслідки. Подумайте самі, як багато знято фільмів, наприклад, про любов mannton.com.ua/relations/filmy-pro-kohannya/, які би показували молодим людям, як виглядають нормальні стосунки між чоловіком та жінкою?! Таких фільмів українського виробництва дуже мало, практично немає! Іще раз підкреслюємо, що закон про україномовні квоти на радіо і телебаченні – це позитивне явище на підтримку національності. Але далі мова піде про негативні сторони таких змін.

Малопродуктивність українського ринку: мало фільмів, пісень, передач українською ітд є в наявності на даний момент. Якість такого контенту не найкраща – давайте будемо оцінювати все об’єктивно, безпристрасно. І взагалі, Україна мало може похвалитися чимось на світовому ринку, будь-то онлайн ресурси, музика, фільми, електроніка чи автомобілі. Де написано Made in Ukraine? В результаті таких раптових змін, в ефір може потрапити маса неякісного контенту, користь від якого мінімальна, навіть негативна. Засоби масової інформації повинні дотримуватись квот, і тому змушені будуть заповнювати ефір пустими піснями. Великої кількості стильних і класних пісень на українській просто не існує, а з приводу фільмів – їх взагалі практично немає.

Можливо є зміст, перед початком таких змін дещо підготуватись. Наприклад вкласти ресурси в розвиток українського кіно, музики і телевізійних передач. Таким чином підтримати вітчизняних виконавців, рок-гуртів, ведучих, акторів, режисерів та інших творчих людей. Повинна бути національна база, перед різким ходом. До-речі, не в кожній країні Європи є такі норми. Просто дуже велику кількість англомовних пісень крутять в європейських країнах, де англійська мова не є національною. При цьому мало хто думає про національність, адже якість музики та всесвітня популярність понад усе. В багатьох країнах просто немає власної музики чи фільмів, але вони користуються чужими. І так всі добре живуть разом.

Поділитися з колегами або учнями?

Рекомендуємо переглянути

Коментарі

  • Facebook
  • Вконтакті