Дисципліна в класі

Як досягти дисципліни в класі?

Правила дисципліни для вчителя

 1. Перед уроком — відкрита доброзичлива «хвилина спілкуван­ня», що дає заряд позитивних емоцій.
 2. Починати урок тільки тоді, коли клас готовий до нього (на парті —зошит, підручник, щоденник, пенал та ін.)
 3. Завжди бути готовим до уроку, мати про запас додаткові зав­дання для тих, хто не надто любить працювати.
 4. Для того щоб можна було управляти класом, необхідно захо­пити дітей уроком, зацікавити їх. Доречно також використати додатковий матеріал (цікаві вирізки з газет, ілюстрації та ін.). При цьому діти повинні чітко дотримуватися вимог, які вчитель висувяє на уроці.
 5. «Гальорка» має перебувати під пильним наглядом. Необхідно на всіх етапах уроку знайти хвилину, щоб переконатися, що учні тебе слухають, отже, тричі можна оцінити роботу на уро­ці. І якщо це буде відпрацьовано на практиці, «гальорка» зрозуміє: у цього вчителя — краще слухати!
  1. Отже, в класі буде дисципліна, якщо там виконують деякі правила.

Дисципліна в класі

Правила дисципліни для учнів

 • Правило тиші. Коли вчитель говорить, то всі мовчать.
 • Правило поваги. Не переривай розповідь учителя. Привчись ставити запитання або коментувати щось після пояснення. Для цього запиши запитання на аркуші, передай учителеві або підведи руку.
 • Правило підведеної руки. Учитель запитує тільки того, хто під­водить руку, а не того, хто вигукує відповідь із місця. Виявляй повагу до роботи однокласників, не збивай і не перебивай їх відповіді; виявляй терпіння до чужих талантів.
 • Лічу до п’яти. Якщо завершується контрольна або самостійна робота, щоб швидко й без утрат для нервової системи вчите­ля зібрати роботи, учитель вимовляє чарівну фразу: «Лічу до п’яти, усі зошити повинні опинитися на першій парті».
 • Правило двох хвилин. Можна, звісно, уявити собі зовсім фан­тастичну ситуацію, що учні ідеально дотримуються правил, що встановлені на уроці. Але є діти, яким зазвичай важко всидіти на місці впродовж 45 хв у ролі ідеально розумної, слухняної ляльки. їм хочеться потягнутися, розім’ятися, зробити ковток води, щось терміново повідомити приятелеві. Як повестися в цій ситуації? Домовтеся, що якщо в учителя не виникне зауважень (принципових) під час уроку до класу, то ви, як учитель, подаруєте їм 2 хв вільного часу, які вони можуть використати як завгодно — підвестися, походити, поговорити, але тільки впродовж 2 хв.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий