Диктант № 85 "Літературно-меморіальний музей М. Коцюбинського"

Диктант № 85

Літературно-меморіальний музей М. Коцюбинського

Щоліта у середині липня приїжджають гості до Вінниці на традиційні Дні Михайла Коцюбинського. Яким же зустрічає їх літературно-меморіальний музей письменника?

Коли  йти  вулицею  Івана  Бевза,  з-поміж  сучасних  будівель  раптом постає картинка  з минулого — приземкувата  хата,  гарний  садок довкола неї, море квітів. Почуваєшся  тут навдивовиж легко.

Дід письменника Максим абаза будував дім навіки, щоб служив він і  внукам,  і правнукам. а  хутір,  заснований ним  у  1855  році на  замості, звідки  до  річки Південний Буг  рукою подати, називався абазівка. Михайло Коцюбинський народився в цьому домі, який передав його батькам дідусь як посаг,  і прожив  тут  з перервами 16 літ.

Експозиція музею, що розміщена у шести кімнатах, розповідає про життєвий шлях відомого письменника, громадського діяча. його присутність   відчувається і в розмаїтті природи садиби: повертаючись до рідного дому з експедицій  і подорожей, він привозив різні  екзотичні рослини.

Свого часу в області було створено близько десяти літературних музеїв та музейних кімнат. У тому числі такі відомі, як Степана Руданського у селі Хомутинці Калинівського району, Михайла Стельмаха у Дяківцях Літинського району, Миколи Трублаїні у селі Вільшанка Крижопільського району  (З  газети; 154  сл.).

Завдання

  1. Випишіть слова, утворені префіксальним способом, і слова іншомовного походження. Поясніть орфограми.
  2. Випишіть речення  з двокрапкою. Поясніть пунктограму.
  3. Виконайте синтаксичний розбір речення

У тому числі такі відомі, як Степана  Руданського  у  селі  Хомутинці  Калинівського  району, Михайла Стельмаха  у Дяківцях Літинського  району, Миколи Трублаїні  у  селі Вільшанка Крижопільського району.

Поділитися з колегами або учнями?

Рекомендуємо переглянути

Коментарі

  • Facebook
  • Вконтакті