Диктант №231

Чарівниця співу

Соломія Амвросіївна Крушельницька народилася 1873 року в подільському селі Білявинці в сім’ї священика. її дитинство та юність пройшли в селі Білій під Тернополем. Квітучі сади, зелені луки, широкі поля, мелодійні народні пісні, що линули над  селом  тихими місячними вечорами,  глибоко  запали в  серце дівчини.

У двадцять років Соломія з медаллю закінчила Львівську консерваторію і, щоб удосконалити вокальну та акторську майстерність, виїхала до Мілана. Навчаючись в  Італії, Крушельницька  з успіхом виступає на  сцені.

Незабаром вона стає примадонною Великого театру Варшави, щороку виїздить на гастролі до Петербурга у складі Італійської трупи, а потім її  запрошують  у Париж  і Неаполь. У  1906  році  артистка  здобуває перемогу в міланській  «Ла Скала».

Співачка виступає у Франції, Аргентині, Бразилії, Чилі, Єгипті, Алжирі  та  інших країнах  світу. Та  де б  і коли б  вона не  виступала,  завжди включала до  своїх програм українські народні пісні.

Протягом свого творчого життя Соломія Крушельницька проспівала десятки оперних партій, її постать овіяна легендарною славою. «Найпрекраснішій  і  найчарівніший  Батерфляй.  Джакомо Пучіні…  1904 р.»  цей напис зробив великий композитор на своєму автопортреті, подарованому славетній співачці Соломії Крушельницькій. це вона повернула на сцену його улюблену оперу  «Чіо-Чіо-Сан».

Мистецькі успіхи відкрили перед нею двері всього світу, але вона знала, що  світ  належить  тому,  хто має  Батьківщину,  і Крушельницька  повернулася до рідного Львова  (За М. Головащенком, 200  слів)

Завдання 1

  • Уважно прочитай, поясни орфограми і пунктограми, повтори правила  їх правопису.
  • Напиши  словниковий  диктант.  Визнач  орфограми,  назви  правила щодо  їх написання.

Завдання 2

Здригаєшся,  Києва,  біль,  всього,  страдницька,  надбання,  щоразу, тінню, складає, не знаючи, заслуженого, польова, хвастливий, неосвічена,  стражденній,  людські,  руці,  священик,  вогко,  нігті,  козеброд,  зелені, широкі, жалюзі, гігієна, бензин, ательє, медальйон, діорама, більярд, Тибет, шифр,  індекс.

Завдання 3

  • Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку  з урахуванням орфографічних  та пунктуаційних помилок.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий