Диктант №224

Збуджені почуття

Великі виразні очі княжни Рєпніної жваво поблискували. А ще коли Тарас признався їй, що й на далекому Запоріжжі його теж якось застукала несподівана злива й нагадала їхню яготинську зустріч,— Варвара відчула особливу, ще не  зовсім поясниму  збудженість. Вона вірила в прикмети, і віддалено промайнуло, чи не стане Шевченків приїзд давно очікуваною благодатною  грозою  для  їхнього  принишклого  дому,  тією  освіжаючою зливою для неї, що оживить багато чого прив’ялого  і  спустошеного.

Після вечірнього чаю, як завжди, старі князь і княгиня пішли до своїх покоїв, а молоді лишилися у вітальні, стали приневолювати Шевченка почитати щось  із  своїх невиданих поезій. Але Тарас пообіцяв  задовольнити це бажання іншим разом, і з ним так легко й охоче погодились, що Варварі аж не повірилось. Він тримався скромно і просто, однак з  великою  гідністю,  в  нім  не  було  ні  намагання  хизуватися  своїм  поетичним покликанням, ні бажання приграватися під  загальний  тон. Варвара вже бачила, що Шевченко хоч  і відомий поет та художник, а людина проста і  задушевна. Таку  людину можна  одразу  вважати  за  свою,  завжди  приємно  бачити  в  себе  у  вітальні,  можна  залишити  саму  і  не  боятись, що це буде  сприйнято як образа  (В. Дарда, 194  слова).

Завдання 1

  • Уважно прочитай, поясни орфограми і пунктограми, повтори правила  їх правопису.
  • Напиши  словниковий  диктант.  Визнач  орфограми,  назви  правила щодо  їх написання.

Завдання 2

Беззахисний, безжурний, беззавітний, беззвучний, з’їжджений, зйоржитися,  зжужмлений,  зіскочити,  зсутулений,  зчеплений,  стурбований, сформований,  спутаний,  прехороший,  привабливий,  примирний,  примирливий, прекрасний, прикрашений, премудрий, примудрувати, престарий, пристаркуватий, розставити, розчесати, беззвучний, розпорошений, відкрити, одкрити, відкрутити, одкрутити, підібгати, підійти, підігріти.

Завдання 3

  • Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку  з урахуванням орфографічних  та пунктуаційних помилок.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий