Диктант №210

Диктант №210

Нині минули ті часи, коли рослинне існування як анабіоз цілих поколінь давав лише сіреньку пляму на карті світу. Тепер  інша доба. Незалежно  від  нашої  волі  ми  включаємось  ланкою  в життя  нашої  планети, вкритої нервовою сіткою атомних мін  і політичних вулканів, що клекотять,  готові до вибуху.

Нині брак великої мудрості, великої поваги  і любові до людини, великої відповідальності за спадщину предків  і долю нащадків відчувається  як найбільша  рана  людства. Рана,  в  яку може  вкинутися  смертельна інфекція, найстрашніший  її носій — напівосвічений єфрейтор, рішучий напівінтелігент.  З  гімназії  чи  семінарії  він  знає  фразеологію  культури і цивілізації. Але не знає тієї конденсованої духовної сили, життєвої сили,  що  стоїть  за  словами,  тому  він  залюбки  підмінює  слова,  відважно жонглює ними  і робить сліпучий феєрверк — тимчасову  ілюзію правди.

Не замислюючись над одвічними законами розвитку життя, він діє так,наче  їх  зовсім нема, а потім десяткам  геніїв не впоратися  з тим, що він накоїв  (За Є. Сверстюком, 179  слів).

Завдання 1

Уважно  прочитай,  поясни  підкреслені  орфограми,  повтори  правила їх правопису.

Завдання 2

Напиши  словниковий  диктант.  Визнач  орфограми,  назви  правила щодо  їх написання.

Віч-на-віч,  задовго,  коли-небудь,  безвісти,  по-київські,  на  жаль, зранку,  з  ранку  до  вечора,  спочатку,  з  початку  розділу,  вмившись,  канареєчка, шість, шести,  сонечко, Шевченківська  премія,  неподоланий, неподоланний,  киргизький, Псалтир,  Верховна  Рада  України,  тривога, лимонад, пів-Ялти, Донськой, Бєлінський.

Завдання 3

Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку  з урахуванням орфографічних  та пунктуаційних помилок.

Поділитися з колегами або учнями?

Рекомендуємо переглянути

Коментарі

  • Facebook
  • Вконтакті