Диктант № 19

Диктант № 19

Дійсно,  лоза  зразу  кінчилась,  і  ми  вийшли  на  чистий  піщаний  висип. Перед нами була тиха широка Десна. За річкою крутий берег, а далі, праворуч,  другий  висип  і  лози. За  лозами  темні  ліси,  а над  рікою  і над лісами вечірнє небо, якого я ніколи  таким ще не бачив.

Сонце давно вже зайшло. Але його проміння освітлювало ще з-за горизонту верхи велетенського нагромадження хмар, що насувалися з заходу на все небо. Хмара була важка, темно-темно-синя, внизу зовсім чорна, а самий верх її, самий вінець майже над нашими головами було написано шаленими крученими криваво-червоними і жовтими мазками. Величні німі зловісні блискавці  горобиної ночі палахкотіли, не вгасаючи, між шарами хмар.  І  все це  одбивалося  в  воді,  і  здавалося, що ми  стояли не на  землі, що ріки немає, а є міжхмарний темний простір,  і ми, розгублені в ньому, малесенькі, як річні піщинки. Небо було надзвичайне. Природа була ніби в  змові  з подіями  і попереджала нас  своїми  грізними  знаками.

Риба боялася такої ночі  і шугала по висипах на мілині. Десь за нами і ліворуч попід  хмарою носилися ракети, мов  змії. Було  видно  спалахи, немов блискавки  (О. Довженко, 171  слово).

Завдання 1

  • Уважно  прочитай,  поясни  підкреслені  орфограми,  повтори  правила їх правопису.

Завдання 2

  • Напиши  словниковий  диктант.  Визнач  орфограми,  назви  правила щодо  їх написання:

В…ічливий, роз…ява,  здоровен…ий,  священ…ик, несказан…ий, ден…ий, істин…ий,  вин…ий,  пас…я,  божествен…ий,  завершен…ий,  силен…ий, довгождан…ий,  ран…ій,  туман…ий,  закон…ий,  недоторкан…ий,  нездолан…ий, незлічен…ий.

Завдання 3

  • Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку  з урахуванням орфографічних  та пунктуаційних помилок.

Поділитися з колегами або учнями?

Рекомендуємо переглянути

Коментарі

  • Facebook
  • Вконтакті