Диктант № 137 "Ми живемо у надзвичайно красивій країні"

Диктант № 137

Ми живемо у надзвичайно красивій країні

Природа нашої країни розмаїта і вражає навіть досвідчених мандрівників.  Густі  ліси,  безкраї  лани  та  рівні  річки  середньої  смуги.  Їх  краса спокійна, але чарівна. Навесні та влітку на наших просторах буяє зелений життєрадісний колір, восени переважають жовтий, червоний, помаранчевий, а  зима накриває  землю білою сніговою ковдрою. Зими в Україні сніжні, проте не дуже  суворі.

А от відпустку ми любимо проводити в Криму або в Карпатах. Крим — це півострів на півдні України. Тут зустрілися море  і гори. На південному узбережжі півострова — оаза субтропіків, тому протягом усього року тут щось квітне.

Зовсім  інші  враження  від  Карпатських  гір, що  на  заході  країни.  Їх називають ще синіми горами. Напевно, через той серпанок синьо-сріблястого  туману, який  зазвичай піднімається  з долин.

А ще можна потрапити до єдиного в європі заповідника, що зберігає недоторканий  степ. Це — Асканія-Нова  на  півдні  країни. У  сріблястих хвилях ковили пасуться стада бізонів, коней Пржевальського. Тут можна влаштувати  сафарі  на  стада  диких  тварин,  звичайно,  фотосафарі,  адже це —  заповідник!  (За Н. Науменко; 160  сл.).

Завдання

  1. Випишіть прислівники. Поясніть орфограми.
  2. Випишіть речення  з однорідними членами речення. Поясніть пунктограми.
  3. Виконайте синтаксичний розбір речення

Тут можна влаштувати сафарі  на  стада  диких тварин,  звичайно, фотосафарі,  адже  це —  заповідник!

Поділитися з колегами або учнями?

Рекомендуємо переглянути

Коментарі

  • Facebook
  • Вконтакті