Диктант № 130 "Із яких століть місто тут стоїть?"

Диктант № 130

Із яких століть місто тут стоїть?

Міста, як і люди, мають свої біографії, і відтак і дати свого народження.  але  якщо  про  рік  народження  людини  можна  довідатися  із  її  паспорта, то про більшість міст цього не скажеш. Особливо ж про такі давні міста, як Чернігів.

Уперше він згадується у договорі Русі з Візантією під 907 роком. Чернігів названо після Києва,  з  чого цілком  очевидно постає, що  вже  тоді він був другим  за величчю  і  значимістю містом Київської Русі.

У  такі ж далекі  століття  углибає  і  таємниця назви міста.

Єдиної  думки  про  походження  назви  міста  немає.  Побутує  легенда  про  князя  Чорного  і  його  доньку-красуню  Черну,  які  жили  десь   у VIII столітті. Розповідають про «чорні» ліси, що оточували місто в давнину. Виводять назву навіть від племені меланхленів, котрі носили чорний одяг  і яких  згадує Геродот у своїй  знаменитій  «Історії», писаній ще у V  столітті до Різдва Христового  (За В. Сапоном; 158  сл.).

Завдання

  1. Випишіть  слова на орфограму  «Велика літера». Поясніть правопис.
  2. Випишіть речення  з відокремленими членами. Поясніть пунктограму.
  3. Виконайте  синтаксичний  розбір  речення

Виводять  назву  навіть  від племені  меланхленів,  котрі  носили  чорний  одяг  і  яких  згадує  Геродот у  своїй  знаменитій «Історії», писаній ще у V  столітті до Різдва Христового.

Поділитися з колегами або учнями?

Рекомендуємо переглянути

Коментарі

  • Facebook
  • Вконтакті