Декорації

Як зробити шкільні декораціїЯк зробити шкільні декорації?

Декорація — оформлення сцени, що відтворює матеріальне се­редовище, у якому діє актор. Декорацію створюють за допомогою живопису, графіки, архітектури, освітлення, сценічної техніки та інших виражальних засобів.

«Одяг» сцени

Арлекін (плащ Арлекіна) — частина декоративного оформлен­ня сцени; перша (з боку зали) смуга тканини, нерухомо закріплена у верхній частині портальної арки сцени.

Куліси — пласкі частини театральної декорації, розміщені з боків сцени паралельно чи під кутом до рампи; призначені для того, щоб закривати від глядача закулісний простір.

Бічні сукна — сукна, розташовані по кулісах.

Задник — живописне полотно на тканині, підвішене в розтяг­нутому вигляді. Це полотно, що є фоном оформлення, розміщують позаду інших декорацій.

Горизонт (різновид задника) — це шматок тканини білого, сіро-блакитного чи блакитного кольору, підвішений у глибині
сцени; він затуляє собою задню стіну й частково перекриває боки сцени. За відповідного освітлення горизонт створює ілюзію від­критого простору, повітря.

Сукна — система підвісних однотонних драпірувань, що на­вішують згори донизу за системою куліс із боків сцени і розта­шовують на окремих планах. Прийом лаконічного оформлення сценічного майданчика у вигляді системи однотонних підвісних драпірувань із метою створення на сцені позачасового невизна- ченого простору називають у сукнах.

Фестон — фігурне декоративне драпірування, що звисає як напівовальні, заокруглені складки.

У школі бажано мати декілька задників і куліс (наприклад, білого і блакитного кольору). Під час проведення урочистих захо­дів можна використовувати білий колір «одягу» сцени, на заднику стрічками, квітами, надувними кульками оформлювати назву, епіграф свята, вивішувати портрети у рамках тощо.

Під час виступу дитячого театрального колективу, проведення конкурсів, концертів можна використовувати блакитний «одяг» сцени. Доволі нескладно перетворити задник на горизонт (кілька хмарок, дерева, вирізані з картону) чи стіну кімнати.

Куліси використовують під час оформлення сцени так само, як і задник.

Цікаві ідеї щодо декорацій

  • Під час шкільних вистав, театралізованих заходів та ви­ступів для створення декорацій молена використовувати, пересувну шкільну дошку, на яку слід прикріпити потрібне зображення (вікно, двері, дерево, колодязь, тин та ін.).
  • Можна використовувати проекційну декорацію за допомо­гою театральних чи мультимедійних проекторів (проекції на екран кольорових та чорно-білих зображень, намальова­них на діапозитивах, або мультимедійних файлів). Екраном є задник, горизонт, стіни, підлога тощо.
  • Деякі декорації нескладно виготовити власноруч, дещо по­фантазувавши. Наприклад, звичайні стільці, стіл можна перетворити на меблі різних часів і країн, використовуючи аплікації із тканини, паперу, картону. Табурет можна пе­ретворити на колодязь. Для цього на аркуші ватману або шматку цупких шпалер потрібно намалювати зовнішній бік колодязя. Аркуш прикріпити до перевернутого табурету. Табурет за потреби може стати п’єдесталом пам’ятника, пнем тощо.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий